trasportatore di allineamento rulliera inclinata TRANSNORM 2900-700-685
macchine per la movimentazione, deposito attrezzature / rulliere
Fabbricante: TRANSNORM
Modello:2900-700-685
Tipo di macchina: trasportatore di allineamento rulliera inclinata
Numero di articolo: 166738484
Quantità: 1
Data: 14.05.2026
Anno di fabbricazione: 2014
Luogo: Land-de Germania Würzburg
Macchina in azione:
Seller-item-No.:RA2281
Transnorm alignment conveyor inclined roller conveyor 2900-700-685
RA2281
Make: Transnorm
Year of manufacture: 2014
Roller width (RB): 685 mm
Nominal/outer width (NB): 700 mm
Length: 2900 mm
Diameter rollers: 50 mm
Distance between rollers: 60 mm
Roller conveyor motor: SEW drive motor
frame height: 100 mm
Conveyor speed: contact us
Angle rollers: ca. 5°
Optional:
supports
Side guide
adapted conveyor speed range with frequency converter
Price plus VAT ex central warehouse Dr. Sonntag GmbH & Co. KG 97076 Würzburg
Features:
Construction year: 2014
condition: gut
nominal voltage: 380-500V
angle: ca.5°
Conveying length in mm: 2900
Nominal / outside width in mm: 700
Roll width in mm: 685
Roll division in mm: 60
Driven: YES
Engine type: SEW Eurodrive
Conveyor speed m / s: bitte Kontaktieren
scope of delivery: ohne Frequenzumrichter, without supports and side guides
For individual, expert advice, simply get in touch with us.
Simply contact us by phone or email.
We will be happy to help you plan and implement your projects.
We look forward to hearing from you.
With kind regards
Your team at Dr. Sonntag GmbH & Co. KG
Your specialist and contact for intralogistics
Save input data
RA2281
Make: Transnorm
Year of manufacture: 2014
Roller width (RB): 685 mm
Length: 2900 mm
Diameter rollers: 50 mm
frame height: 100 mm
Conveyor speed: contact us
Angle rollers: ca. 5°
Optional:
supports
Side guide
Features:
Construction year: 2014
condition: gut
nominal voltage: 380-500V
angle: ca.5°
Conveying length in mm: 2900
Roll width in mm: 685
Roll division in mm: 60
Driven: YES
Engine type: SEW Eurodrive
With kind regards
seller offer No. resale RA2281
Condividi questa macchina su Facebook:
Venditore
logo dealer
Dr. Sonntag Industriebedarf u. Logistikplanung
Signor Dr. Sonntag
97084 Würzburg